Biografia

 732 total views,  1 views today

facebook

MIRELA DZIEDZIECH urodziłam się w 1970r. w Grudziądzu. Maluję od 1995 roku, na początku pod kierunkiem grudziądzkiego artysty malarza Józefa Mrotka, a następnie historyka sztuki Grzegorza Sprusika. Biorę udział w wystawach i wszelkiego rodzaju plenerach i przeglądach artystycznych osób niepełnosprawnych. Specjalizuje się w pejzażach, ale nie stronię też od martwej natury. Fascynują mnie również twarze, ale ze względu na trudności manualne zrezygnowałam z malowania portretów, próbuję je utrwalać na fotografii cyfrowej. Jest to od niedawna moja nowa pasja.

Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych min.: Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych w Krakowie w 1998r. i 2000r. oraz kilkakrotnie w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych w Grudziądzu, otrzymałam w 1999r.– wyróżnienie, 2003r.- III nagrodę, 2008r. i 2010r.- I nagrodę, w 2011r.- II nagrodę. Wystawy zbiorowe w których brałam udział odbyły się w Warszawie, Kluczborku, Ustce, Pułtusku, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kałkowie-Godowie, Bydgoszczy, Ciechocinku i Bielsku-Białej, a w 2012r. i 2016r. miałam wystawy indywidualne w Grudziądzu.

ksiegi_gosci16

Mirela zmarła w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku.

Mirela jest dobrze pamiętana w swoim mieście i środowisku artystycznym. Została upamiętniona w roczniku Kalendarza Grudziądzkiego na Żałobnej Karcie Patrz tutaj